Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/szkola_konarzewo/nowa/images/stories/nocnaukowcow/
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

Noc Naukowcow

Dzieci z Konarzewa uczestniczyły w Nocy Naukowców.

Tej jedynej nocy naukowcy odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy może się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.  Chcąc pokazać naszym uczniom, jak studiuje się i pracuje na uczelni, wybraliśmy się z grupą chętnych zobaczyć poznański Uniwersytet Przyrodniczy.  A co się tam działo?

 

Mieliśmy okazję wyprodukować płytę wiórową i figurkę zwierzątka ze sklejki na Wydziale Drzewnym, obserwować mikroorganizmy na Wydziale Biotechnologii oraz dowiedzieć się, czy nektar owocowy to prawdziwy napój bogów (okazało się, że nie). Zobaczyliśmy także fragment występu zespołu „Łany”.

Gdy wracaliśmy późną porą do domów, okazało się, że niektórzy uczniowie postanowili, że w przyszłości wybiorą właśnie karierę naukowców.  Może to właśnie ich będziemy obserwować podczas Nocy Naukowców za kilkanaście lat?

 

{gallery}nocnaukowcow{/gallery}

Additional information

Wykonanie: smart-NT