BIBLIOTEKA CZYNNA

9.35  –  10.35

7.50   –  9.30

8.40   – 11.30

Moja ulubiona książka to: "Magiczna przemiana" z serii "To ja Lucy". Jej autorką jest Kelly McKain. Utwór napisany w formie pamiętnika prowadzonego przez dziewczynkę imieniem Lucy. Ma ona 11 lat i interesuje się modą. Główna bohaterka jest zrozpaczona rozwodem rodziców lecz znajduje pocieszenie w przyjaciółkach.
Książkę te polecam dziewczynkom, jest w niej dużo porad modowych, ale też można znaleźć treści związane z trudnym czasem dojrzewania i dorastania. Reszty książki nie zdradzę, ciekawych zachęcam do lektury.
                                                                                                                Pola Wojtasz kl.VI

Drodzy Rodzice, jak mądrze i odpowiedzialnie wychować swoje dziecko? Jak poradzić sobie z trudnościami dnia codziennego? Jak motywować dziecko do pracy? W jaki sposób rozwijać jego zdolności?

Na te i inne pytania dotyczące trudnej sztuki wychowania pomoże nam odpowiedzieć seria książek, w które wzbogaciła się biblioteka szkolna . Oferta „Biblioteczki Rodzica” zachęca nie tylko do rozwiązywania trudnych problemów wychowawczych, ale także do wspólnej zabawy z dzieckiem.
Zapraszam do korzystania z bogatej oferty naszej biblioteki. -  PEŁNA LISTA LEKTUR TUTAJ
Maria Szymczak

Polecamy książki - akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW i MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Regulamin biblioteki szkolnej

1.  Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.  Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać: wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu w czytelni (księgozbiór podręczny, czasopisma).

3.  Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 2 tygodni, lektury - na miesiąc.

4.  Czytelnik może wypożyczać książki jedynie na swoje nazwisko.

5.  Wypożyczoną książkę należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan, zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.

6.  Czytelnik, który zgubił lub zniszczył książkę zobowiązany jest odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela - bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).

7.  Wypożyczone książki i inne materiały biblioteczne muszą zostać zwrócone do biblioteki na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.

8.  W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką szkolną.

9.  W bibliotece obowiązuje cisza, nie wolno wnosić artykułów spożywczych
i napojów.