Projekt wymiany DALLGOW-KONARZEWO

ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniach 22-26 maja 2019r. grupa 45 osób ze szkół w Dallgow, Konarzewie, Więckowiach oraz Niepruszewie realizowała działania projektowe w ramach programu wymiany uczniowskiej, korzystając ze wsparcia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. 

 

Zdjęcia tutaj

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

W dniach 14-18.03.2018 grupa dzieci ze szkół w Konarzewie i Więckowicach przebywała w Niemczech realizując projekt wymiany uczniowskiej razem z koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej w zaprzyjaźnionej z gminą Dopiewo miejscowości Dallgow-Doeberitz.

Czterdzieścioro czworo uczestników projektu spędziło trzy dni w Eberswalde, w ośrodku edukacji przyrodniczej, a kolejne dwa w domach swoich niemieckich gospodarzy. Działania, które wspólnie wykonano, obejmowały między innymi nocną wizytę w lesie, gry integrujące, ognisko oraz prace plastyczne związane z przyrodą i wiosną. Dzieci uczyły się nawzajem słów w swoich językach, ćwiczyły porozumiewanie się w języku angielskim i prezentowały różne pomysły na spędzanie wolnego czasu. Największą atrakcją wyjazdu była wizyta w zoo w Eberswalde.

Warto dodać, że tegoroczne spotkanie było już naszym dziesiątym i mamy nadzieję, że nie ostatnim. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za dofinansowanie projektu.

Małgorzata Maik-Ślisińska

 

Galeria zdjęć - TUTAJ

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

W dniach od 29 marca do 2 kwietnia 2017 gościliśmy w naszej gminie nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Dallgow-Doeberitz. Przyjechali oni do Polski, aby razem z dziećmi z Konarzewa i Więckowic poznawać przyrodnicze walory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. W trzydniowym, wspólnym wyjeździe do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie wzięło udział łącznie 43 dzieci oraz 5 nauczycieli. Co robiliśmy razem?

Czytaj więcej...

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

 

Dnia 27 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej...

Lekcja historyczna.

Lekcja z Instytutu Pamięci Narodowej

Dnia 5 czerwca 2012 roku na zaproszenie Pani Lidii Nawrockiej i Kółka Historycznego do naszej szkoły przyjechała Pani Marta Ślusarek, która jest pracownikiem IPN – u.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona 2012

Dzień Patrona

Dnia 30 maja 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której przypominaliśmy sobie życie i twórczość naszego patrona szkoły Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2012

Przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu - wizyta funkcjonariuszki dopiewskiej Straży Gminnej.

 

Czytaj więcej...

Additional information

Wykonanie: smart-NT