Z wizytą w Leroy Merlin

Z  WIZYTĄ W LEROY MERLIN
Czy ktoś wie co to jest bukietnica albo jackfruit i jak nazywa się najwyższe drzewo na świecie? Uczniowie III klasy i szkolni przedszkolacy ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie już to wiedzą!

Sekwoja to najwyższe drzewo świata, bukietnica Arnolda to największy kwiat, który wcale nie pachnie najlepiej, a jackfruit (dżakfrut) - największy owoc na świecie. Szkoda tylko, że te cuda natury nie rosną w naszym kraju. O tych  i innych ciekawostkach opowiedzieli nam pracownicy sklepu Leroy Merlin, którzy zorganizowali akcję „Dzieciaki sadzeniaki”. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy  także poznać różne działy tego sporego marketu. Największą atrakcją było samodzielne sadzenie cebulek hiacyntów. Kwiaty, w kolorowych osłonkach, dzieci zabrały do szkoły, gdzie będą dbały o ich prawidłowy wzrost. Wiedzą przecież jak ważne znaczenie ma zieleń w najbliższym otoczeniu człowieka. Każdy uczeń otrzymał dyplom „Dzieciaka sadzeniaka” i upominek. Ugoszczeni słodkim posiłkiem, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Opiekunowie wycieczki dziękują za podarowane kwiaty, paniom za ciekawe spotkanie. Szczególne podziękowania składamy  p. Tomaszowi  Tajdlowi, tacie Mateusza i Alka, który dla nas zorganizował ten wyjazd. Z całego serca dziękujemy!   Additional information

Wykonanie: smart-NT