Dzień Patrona

30 maja 2014 roku obchodziliśmy już piątą rocznicę nadania imienia szkole. Czas tak szybko płynie....


Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentów filmu z dnia, w którym patronem naszej szkoły został Henryk Sienkiewicz. Przedstawiały one piosenki i scenki odgrywane przez uczniów szkoły, wśród których dzieci rozpoznały kolegów i koleżanki absolwentów lub uczniów obecnej klasy szóstej.
Po filmie wszyscy udali się na boisko szkolne, na którym to pani Irena J. i pani Ania H. zapoznały zebranych z przygotowaną grą terenową. Uczniowie byli podzieleni na kilka grup. Pokonać należało dwie trasy. W pięciu punktach oczekiwali rodzice lub absolwenci szkoły, którzy oceniali sposób wykonania poszczególnego zadania.
Jedną z konkurencji było szukanie nakrętek od butelek nawiązujące do powieści „W pustyni i w puszczy”, kiedy to Staś miał poszukać lekarstwa dla chorej Nel. Kolejnym zadaniem było zbudowanie zamku krzyżackiego z różnej wielkości kartonów. Następne  stanowisko dotyczyło bajki o wróżkach. Uczniowie mieli przebrać koleżankę lub kolegę za księżniczkę. Czwarte zadanie polegało na zbudowaniu z dużych puzzli gigantycznej latarni morskiej. Ostatnią konkurencją w trasie było zaśpiewanie hymnu szkoły.  Po dotarciu na miejsce na uczniów czekało jeszcze jedno zadanie. Dzieci otrzymały fragmenty utworu H. Sienkiewicza i musiały w klasach przygotować do nich ilustrację. Wszystkie dzieła zostały zawieszone na  murach szkoły.  Po śniadaniu ogłoszono wyniki i każda grupa otrzymała kokos z ukrytymi w środku cukierkami. Na zakończenie uczniowie wkopali pięć drzewek, które mają symbolizować piątą rocznicę.
 Chcemy podziękować rodzicom i starszym kolegom za pomoc w prawidłowym przebiegu trasy oraz uczciwym i rzetelnym ocenianiu w/w konkurencji. DZIĘKUJEMY!

Additional information

Wykonanie: smart-NT