Wspomnienia z półkolonii

W dniach 29.06-03.07.2015 r. odbyły się półkolonie letnie w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie dla grupy 25 osobowej. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty „Płonące bańki” zorganizowane  przez grupę Pasjonaci. Podczas trwania półkolonii dzieci wyjechały na cztery wycieczki.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klasy szóstej

25 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania kończących szkołę uczniów klasy VI. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i pięknych wrażeń. Dzieci wyróżniające się w nauce i zachowaniu odebrały nagrody, wśród nich był Wojciech Kaczmarek, który uzyskał średnią 6,0 na świadectwie oraz Martyna Kaźmierczak, która razem z Wojciechem najlepiej w naszej szkole napisali sprawdzian szóstoklasisty.

Czytaj więcej...

Jak gościliśmy u siebie dzieci z Dallgow-Doeberitz...

W czwartkowe popołudnie, 11 czerwca 2015, przyjechały do nas dzieci z Niemiec. Stojąc przed szkołą nie mogliśmy się doczekać, z kim zostaniemy dobrani w pary. Kiedy opadły emocje, zamieniliśmy parę słów ze swoimi gośćmi.

Czytaj więcej...

Origami w Konarzewie na szóstkę

Już po raz szósty odbyły się Gminne Warsztaty Origami w Konarzewie. Tym raz nosiły tytuł „Morski świat”. Temat był nam bliski, bo przecież wakacje tuż, tuż. Po krótkim wstępie opowiadającym o historii origami w Chinach i Japonii  „wyruszyliśmy” na morza i oceany. W magiczny morski świat wprowadziły nas panie Joanna Kaczmarek i Ewa Figas.

Czytaj więcej...

Dzień Patrona

W tym roku Dzień Patrona w szkole w Konarzewie był obchodzony w innej formie niż zawsze. Głównym celem było utrwalenie przez dzieci wiadomości na temat postaci Henryka Sienkiewicza, stąd też zrodził się pomysł, żeby nie była to tradycyjna akademia, ale praktyczne ćwiczenia, które odświeżą u dzieci te wiadomości, które każdy uczeń naszej szkoły powinien posiadać. 29 maja 2015 r. dzieci z klas IV-VI pojechały do Puszczykowa na grę terenową pod hasłem: ,,Co wiesz o swoim patronie?”. 

Czytaj więcej...

Additional information

Wykonanie: smart-NT