Noc Bibliotek z angielskim w tle ... Better English Better Outlook - zakończenie projektu

Uczniowie z kółka „Literka” na zakończenie swojej tegorocznej działalności wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek realizując w ten sposób ostatnie zadanie w projekcie „Better English Better Outlook”, w ramach którego poznawali angielską literaturę dla dzieci i młodzieży.

 

Podstawowym celem akcji było zapoznanie odwiedzających bibliotekę z literaturą anglojęzyczną. Natomiast zadanie organizatorów polegało na ciekawym przedstawieniu swojej ulubionej książki i zachęcenie wszystkich do wzięcia udziału w grze terenowej w poszukiwaniu bohaterów lektur. Pojawiły się konkurencje sportowe na cześć rycerzy okrągłego stołu, pokój zagadek z Harrym Potterem oraz wiele innych krzyżówek, łamigłówek a nawet sprawdzenie wiedzy o budowie utworu literackiego.

Akcja odniosła ogromny sukces, a odwiedzający wieczorową porą rodzice oraz dziadkowie niejednokrotnie byli dumni ze swoich pociech i zdobytej przez nie wiedzy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę, a organizatorom za doskonałe przygotowanie.

Additional information

Wykonanie: smart-NT