Skarpetkowy zawrót głowy

Proszę pani, a KIEDY będziemy opowiadać o przygodach skarpetek…?

Proszę pani, czy na JUTRO już możemy przynieść  skarpetki, wstążeczki, piórka…?

Te i inne pytania zadawali uczniowie klasy IB zafascynowani  książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech  prawych  i sześciu lewych)”.

 

Kiedy więc nadszedł TEN dzień dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do zajęć i zabaw związanych z lekturą.  Opowiadały o  przygodzie, która  wywarła na nich największe wrażenie,  dopasowywały tytuły wydarzeń do konkretnej skarpetki,  utrwalały pojęcie „para” poprzez wyszukanie i połączenie takich samych skarpetek w „skarpetkowym miszmaszu”, kodowały drogę chłopca tak, by zebrać litery w wyraz „SKARPETKA”.

Najbardziej wyczekiwanym jednak momentem było tworzenie skarpetkowych stworków! Dzieci podczas tej zabawy przypomniały sobie, co to recykling i ochoczo zabrały się do pracy wykorzystując zgromadzone materiały. Puściły wodze fantazji, czego efektem były pomysłowe, barwne postaci. 

Additional information

Wykonanie: smart-NT