Sobota, 20 kwietnia 2024 |

Podsumowanie projektu eTwinning „Jem zdrowo i kolorowo”

Program eTwinning to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Celem projektu „Jem zdrowo i kolorowo” było zwrócenie uwagi na sposób odżywiania się polskich nastolatków, podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz zarządzania własnym czasem. Panie Joanna Kaczmarek i Martyna Widyńska, które koordynowały projekt, wraz z uczniami pracowały nad wspólnymi produktami:

– przeprowadzono konkurs na logo projektu,

– tworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej,
– uczniowie odpowiadali na pytania do ankiety „Co je polski nastolatek”,

– tworzyliśmy prezentację dotyczącą ulubionych (niezdrowych) przekąsek i co one w sobie zawierają,

– w kolekcji w Wakelet umieściliśmy plakaty uczniów promujące zdrowe odżywianie,

– uczniowie dzielili się swoimi przepisami, które umieściliśmy w książce kucharskiej w aplikacji StoryJumper.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie eTwinning „Jem zdrowo i kolorowo”!