Czwartek, 28 marca 2024 |

Tłusty czwartek

Uczniowie klasy 2b świętowali ten dzień bardzo aktywnie. Rozpoczęło się od poszukiwań rymowanek o pączkach, w których dzieci odznaczały poznane części mowy.  Drugoklasistom ogrom radości sprawiło poszukiwanie błędów,jakie zrobiła ich pani. Ależ to była zabawa – być nauczycielem wychowawcy :-)

Na tym nie zakończyliśmy najbardziej tłustego dnia w roku. Podczas edukacji matematycznej uczniowie wykazali się współzawodnictwem, ale też pokazali, że potrafią odczytać przepis oraz dzielić, a co najważniejsze, odmierzać produkty bez użycia wagi.  Składniki, które obliczyli po zminimalizowaniu liczby pączków, jakie chcieliby usmażyć, wielokrotnie były przesypywane i przelewane.

Zabawa była przednia! Szkoda, że w szkole nie można smażyć pączków – to byłaby uczta!