Czwartek, 18 kwietnia 2024 |

„Uczymy Dzieci Programować” – podsumowanie

Klasy trzecie zakończyły zajęcia z VII edycji zajęć „Uczymy Dzieci Programować” w ramach innowacji „ZAKODOWANE WARTOŚCI”. W trakcie zajęć uczniowie starali się znaleźć odpowiedzi na pytania jak zachować się uczciwie, jak współdziałać, również w czasie nauki zdalnej, czy można być bohaterem, jak odróżnić dobre zachowania od złych oraz wiele innych. Wykorzystując ozoboty, należało tak je zaprogramować, aby przejeżdżały obok grafik z właściwym zachowaniem. Poruszając się po macie do kodowania dzieci musiały odnaleźć słowo – klucz, a odgrywając scenki dramowe wczuwały się w sytuację innych osób. Najwięcej śmiechu było na zajęciach o WSPÓŁPRACY, kiedy uczniowie przekonali się, że bez wspólnego działania ustawienie wieży z kolorowych kubków przy pomocy sznureczków zamontowanych na gumce recepturce jest niemożliwe. Zachęcamy innych do zajęć z programowania w przyszłym roku szkolnym. To świetna nauka i zabawa!
Ewa Figas i Joanna Kaczmarek