Co słychać w klasie III A

Od ferii mija właśnie drugi tydzień nauki, a już tyle wydarzyło się w klasie trzeciej A.                                                 Zaczęliśmy od przygotowań do zbliżającego się Święta Babci i Dziadka. Robiliśmy laurki, pisaliśmy życzenia a niektórzy przeczytali swoje listy, które tworzyli w czasie przerwy zimowej. Pisali w nich, za co dziękują swoim babciom i dziadkom. Oj, niejednemu się łza w oku zakręciła. Nauczyliśmy się wierszy i zaśpiewaliśmy piosenkę. I chociaż wielu z nas nie mogło osobiście spotkać się z naszymi Dziadkami, to mogli oni wysłuchać naszych życzeń online.

W międzyczasie „załapaliśmy się” na śnieg radośnie zjeżdżając z dostępnych w Konarzewie górek. A na zajęciach ruchowych chłopcy zapoznawali dziewczynki z tajnikami piłki nożnej.

W kolejnych dniach poznawaliśmy kraje Afryki oraz Antarktydę, oglądając przygotowane prezentacje przez każdego ucznia. Porównywaliśmy życie na tych kontynentach i wspominaliśmy wyprawę Kazimierza Nowaka oraz Jasia Melę.

W ostatnich dniach ćwiczyliśmy wymowę trudnych zdań np. CHŁOP PCHA PCHŁĘ, PCHŁĘ PCHA CHŁOP. Spróbujcie!

Wiemy co to debata i argumenty. Dyskutowaliśmy na temat „Czy warto chodzić do szkoły, czy lepsza jest nauka zdalna”. Wszyscy przygotowali solidne argumenty; jednak większość uczniów woli chodzić do szkoły, głównie dla spotkań z rówieśnikami.

No i jeszcze musimy pochwalić się naszymi LAUREATAMI konkursów: pianistycznego- Daniel Kaźmierczak oraz plastycznego – Oliwier Baranowski. A już teraz niektórzy przygotowują się do konkursu matematycznego „Kangurek”.

Cały czas doskonalimy tabliczkę mnożenia do 100. Codziennie wyłaniamy mistrzów (trzeba zdobyć 30 pkt). W ostatni piątek aż sześcioro uczniów zdobyło ten tytuł. Wielu zabrakło tylko po 2,3 punkty.

W następnym tygodniu dowiemy się co to znaczy „być w siódmym niebie” i zaprojektujemy telefon przyszłości.