Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

Co to będzie, co to będzie?”

(A. Mickiewicz, Dziady cz. II)

2 listopada to szczególny dzień w tradycji polskiej, obchodzimy wtedy Zaduszki, o których tak pięknie napisał Adam Mickiewicz w swoich „Dziadach” cz. II. W tym roku najstarsi uczniowie naszej szkoły – uczniowie klas 7, 8a i 8b przygotowali szkolne dziady.

Wspólnie odczytaliśmy część II dramatu Adama Mickiewicza. W sali numer 12 przygotowaliśmy odpowiedni do sytuacji wystrój. Pojawiły się duchy lekkie, ciężkie i pośrednie, zawitał też chór ptaków nocnych.

Nasi lektorzy przypomnieli koleżankom i kolegom treść dzieła polskiego wieszcza. Takie spotkanie z pewnością utrwaliło znajomość tekstu, który należy przecież do kanonu literatury, ale przede wszystkim jest lekturą obowiązkową.

L. Nawrocka i A. Bartkowiak

Zdjęcie przedstawia uczniów pochylonych nad lekturą, siedzących w sali udekorowanej świeczkami.