Sobota, 20 kwietnia 2024 |

Egzamin na kartę rowerową

30 maja uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową pod nadzorem funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Dopiewie. Dzieci rozpoczęły przygotowania już we wrześniu, na lekcjach technik, gdzie systematycznie pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na teście teoretycznym musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością określania pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania, wyposażeniem roweru. Na lekcjach przyrody uczyli się pomocy przedmedycznej, uczestniczyli również w warsztatach z ratownikiem medycznym. Swoje umiejętności jazdy na rowerze trenowali pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Już niebawem uczniowie otrzymają swoje pierwsze małe prawo jazdy! Gratulujemy wszystkim zdającym i życzymy bezpiecznej drogi z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego!