Piątek, 29 marca 2024 |

O prądzie prawie wszystko…

Co to znaczy, że prąd płynie, jak zbudować obwód elektryczny i sprawdzić jak działa. Co oznaczają dziwne symbole i jakie są + i – prądu? Czy bez prądu da się żyć? Na co powinniśmy uważać obsługując urządzenia elektryczne? Na te wszystkie pytania odpowiedziała uczniom kl. 2a pani Joanna Liszkowska, mama Aleksandry. Pomogła nam zbudować prosty obwód elektryczny i pozwoliła doświadczać co przewodzi prąd, a co nie. Wiemy już, że z prądem trzeba postępować ostrożnie i nie wolno się nim bawić, a gdy chcemy włączyć urządzenia w domu, zawsze prosimy o to dorosłych domowników. Dziękujemy za super ciekawe zajęcia. Prosimy o więcej!

Klasa 2a z wychowawczynią

Pani Liszkowska przeprowadziła lekcję o prądzie również  klasie 2b – bardzo dziękujemy!