Pomiary szkoły

Nasi najmłodsi uczniowie podczas zajęć o różnych rodzajach miar oraz wprowadzenia jednostki miary: metr, postanowili, że przyniosą do szkoły swoje narzędzia do mierzenia i dokonają jej pomiarów. Jako, że pogoda była niesprzyjająca, budynek został zmierzony wewnątrz. Pomysłów na mierzenie pomieszczeń było sporo. Dzieci oprócz zmierzenia sali lekcyjnej, udali się do gabinetu dyrektora, sekretariatu czy sali gimnastycznej. Oprócz wzajemnej współpracy ważne okazały się dokładne notatki oraz dodawanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Praktyczne zajęcia nauczyły też naszych najmłodszych szybkiej zamiany jednostek.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 2a mierzących salę lekcyjną oraz sekretariat szkoły.