Środa, 24 kwietnia 2024 |

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27. grudnia przypada 104 rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie klas starszych i młodszych na lekcjach historii i godzinach wychowawczych przypomnieli sobie najważniejsze informacje i postacie związane z tym wydarzeniem, a następnie wzięli udział w grze szkolnej.

Przy każdym z 5 stanowisk czekał na uczniów wolontariusz, który zapraszał do wykonania zadania. Dzieci dowiedziały się, kim był ks. Jan Laskowski, utrwaliły też kilka słów w gwarze poznańskiej i wskazywały chorągiew powstańczą wśród innych. Kolejnym zadaniem było rozszyfrowanie zakodowanego hasła, które uruchomiło działania spiskowców na terenie Wielkopolski. Klasy układały również puzzle przedstawiające portret podpułkownika Andrzeja Kopy, który urodził się w Trzcielinie. Pod jego dowództwem oddziały powstańcze zdobyły lotnisko Ławica. Na końcu każda z klas otrzymała dyplom za udział w grze.

Bardzo dziękujemy Oliwii, Kasi, Tosi, Weronice i Filipowi za pomoc w realizacji działań.

Zapraszamy do galerii. Wszystkie zdjęcia przedstawiają uczniów i nauczycieli w trakcie pracy przy rozwiązywaniu zadań.