Sobota, 20 kwietnia 2024 |

Prawa Dziecka

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Uczniowie na lekcjach wychowawczych rozmawiali o swoich prawach, przypomnieli sobie również do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy dzieje im się krzywda. Mieli też możliwość obejrzenia filmiku, prezentacji o swoich prawach, a także wykonania zadań, quizów związanych z tym zagadnieniem. Odbył się też apel online dla klas starszych.

Z tej okazji 11 uczniów  Szkoły Podstawowej w Konarzewie przystąpiło też do konkursu plastycznego „Prawa Dziecka” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Przygotowali oni ciekawe prace plastyczne prezentujące wizję swoich praw. Jury stanowili nauczyciele szkoły.

Zwycięzcami w kategorii klas młodszych zostali:

Oliwier Baranowski – I miejsce- kl.IIIA

Helenka Śmiglak- II miejsce- kl. IIA

Kamelia Kozanecka – III miejsce- kl.IIIB

W kategorii klas starszych:

Jakub Kaźmierczak – I miejsce- kl.VIII

W konkursie wzięli również udział:

Emilia Malicka- kl.IIB

Wojtek Trybuś- kl.IIB

Nicole Siuda- kl.IIB

Helenka Witczak- kl.IIB

Wiktor Wiechciński- kl.IIIA

Julia Stróżyńska- kl.IIIB

Zuzanna Pempera- kl.VIIA

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki. Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

Zwycięskie prace wezmą udział w kolejnym, ogólnopolskim etapie konkursu ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka.

Zapraszam do galerii: