Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Spotkanie muzyczne u Piotrka z klasy V

27 kwietnia uczniowie klasy V udali się na muzyczne spotkanie do domu Piotrka Kemnitza. Podczas wizyty mogli posłuchać Piotrka wspaniale grającego na ksylofonie, wibrafonie, werblu oraz perkusji. Poznali też wiele ciekawostek o tych instrumentach, sposobie gry na nich. Oprócz Piotrka, swoje umiejętności gry na flecie poprzecznym, zaprezentowała również jego młodsza siostra Zuzia z klasy IIA. Po prezentacji instrumentów muzycznych uczniowie przenieśli się do ogrodu państwa Kemnitz, by tam poszukać ukrytych przez panią Magdalenę zadań do rozwiązania krzyżówki, sprawdzającej zapamiętane przez dzieci wiadomości muzyczne. To była doskonała zabawa. Następnie dzieci posiliły się przygotowanymi przez rodziców słodkimi niespodziankami oraz miło spędziły resztę czasu na zabawie w ogrodzie. Na koniec wszyscy otrzymali na drogę upieczone przez mamę Piotrka pyszne muffinki. Bardzo dziękujemy pani Magdalenie Kemnitz za zaproszenie na to niezwykle miłe spotkanie muzyczne, a Piotrkowi i Zuzi- za wspaniały minikoncert!

Zdjęcie przedstawia Piotra pokazującego instrumenty, na których gra.

Zdjęcie przedstawia panią Kemnitz demonstrującą flet poprzeczny.

Zdjęcie przedstawia Piotra i Jego Mamę tłumaczących dzieciom zasady zabawy.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy V.

Filmik 1 – tutaj

Filmik 2 – tutaj