W poniedziałek naszą szkołę odwiedziła pani Jolanta Sowińska-Gogacz – kulturoznawca i pedagog, która opowiadała o działalności Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi. Prelekcja przybliżyła nam historię prześladowania dzieci w czasie II wojny światowej, a także historię okupacji Łodzi. Wysłuchaliśmy opowieści o Jadwidze, Eli i o Jurku. Dowiedzieliśmy się, że totalitaryzm odebrał dzieciom dzieciństwo, zmusił do pracy, a przede wszystkim zniszczył rodziny.
Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi: https://muzeumdziecipolskich.pl/muzeum/o-muzeum

