Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Z muzyką za pan brat!

Muzyka łagodzi obyczaje… Muzyka jest jak sen. Przy niej odpoczywasz…Muzyka jest wszędzie, czy ją słyszysz?…

Uczniowie klas drugich poznają różne instrumenty, często słuchają muzyki, sami potrafią ją tworzyć. Wiele radości sprawia im gra na dzwonkach czy bum bum rurkach.

Nasz kolega, Daniel Kaźmierczak, który poznaje tajemnice muzyki na dodatkowych zajęciach i uczy się gry instrumentach, przyniósł do klasy trąbkę. Poznaliśmy jej budowę, a Daniel nawet próbował na niej zagrać.

Kolejnym razem dzieci miały wielką przyjemność spotkania ze starszym kolegą – Pawłem Urbaniakiem- bratem Łukasza z IIb. Paweł to uczeń nie tylko naszej szkoły, ale także – tak jak Daniel- Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym. Doskonali tam swój talent muzyczny grając na saksofonie. Oprócz tego należy do Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo, gdzie gra również na perkusji, werblach.

Paweł zaprezentował młodszym kolegom saksofon. Zapoznał ich z historią powstania, budową, wyjaśnił, dlaczego ten instrument należy do instrumentów dętych drewnianych, opowiedział w ciekawy sposób anegdoty związane z konstruktorem saksofonu- Adolphem Saxem. Następnie dał piękny minikoncert połączony z zagadkami muzycznymi.

Bardzo dziękujemy Danielowi i Pawłowi za spotkanie z muzyką na żywo!