Zagrajmy z Sienkiewiczem

W tym roku podczas obchodów Dnia Patrona przeprowadziliśmy w Konarzewie grę terenową. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzali poszczególne punkty, na których musieli wykonać bardzo skomplikowane zadania. Zabawa była szczególna, zwłaszcza że niektóre polecenia polegały na sprawdzeniu wiedzy o patronie, rozwiązaniu zagadek czy zadań matematycznych. Trzeba też było wykonać selfie z Sienkiewiczem. Pomysłowość i zaangażowanie w zadania oceniali przyjaciele szkoły i nauczyciele czuwający nad poszczególnymi punktami kontrolnymi. Wyłoniono największych znawców życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu karykatury naszego noblisty. Jakość oraz pomysłowość prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór zwycięzcy zostawiliśmy uczniom i pracownikom szkoły. W holu szkoły każdy mógł zagłosować na najciekawszą pracę.

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Konarzewie za dofinansowanie artykułów papierniczych potrzebnych do wykonania prac plastycznych.

Pani sołtys Konarzewa, Hannie Antkowiak – Janaszak, dziękuję za wspaniałą zabawę  z uczniami na jednym z punktów gry terenowej.

Lidia Nawrocka

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów z portretem Henryka Sienkiewicza