Wtorek, 30 kwietnia 2024 |

Przygody lekturkowych bohaterów można przeżywać na wiele sposobów…

Uczniowie klasy Ib, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą – ogólnopolski projekt edukacyjny” rozbudzają ciekawość czytelniczą , świetnie się przy tym bawiąc.

II moduł projektu nosi tytuł „Zwierzęce lekturki spod chmurki” i jak sama nazwa mówi, zajęliśmy się czytaniem o naszych pupilach. Uczniowie z zaleconego kanonu lektur, demokratycznie wybrali książkę pt. „Psie troski”, która z głównym bohaterem, pozwoliła nam przeżywać jego smutki oraz radosne momenty życia.

Oprócz zorganizowania zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt, do wsparcia której, zachęcamy wszystkich kochających czworonogi, uczniowie zbudowali BUDĘ, dla Betty, tytułowej psinki, zabranej przez Adama i jego rodziców ze schroniska.

Tworzenie psiego domku zajęło nam sporo czasu, było świetnym pretekstem do logicznego planowania pracy. Pierwszaki musiały przeczytać instrukcje, a pracując jako zespół klasowy, połączyć właściwie elementy. Przed zaproszeniem naszych przytulaśnych czworonogów do własnoręcznie przygotowanej budowli, trzeba było ją odpowiednio przygotować, ozdobić i właśnie wtedy wydarzyło się coś niezwykłego…..

………………………bawiliśmy się tak świetnie, że zabawa w malarza wymknęła się spod kontroli i uruchomiliśmy niemalże wszystkie części ciała, jednocześnie wracając do domu w wersji „do pralki”.

Rodzice nie mieli nam tego za złe, twierdząc, że skoro jesteśmy szczęśliwi, to możemy tak bawić się więcej i częściej (plany na kolejne wyzwania już mamy J i też się nimi pochwalimy).

Zapraszamy do fotorelacji oraz naśladowania naszych poczynań .

Pierwszaki