Piątek, 24 maja 2024 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Co słychać w bibliotece?

 Podczas jesiennych miesięcy uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie “Jesienna zakładka do książki”. Uczniowie z klas 2 obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Misia, podczas tych projektów powstały piękne prace z wizerunkami ulubionych bohaterów z bajek.  

    Zakupione zostały nowe książki, na które czekali nasi czytelnicy.  Wraz z wolontariuszami przygotowany został kiermasz używanych książek, na którym zebraliśmy 200 zł. Pieniądze te przeznaczymy na zakup książek, które zaproponują uczniowie.  

   W grudniu natomiast uczniowie klas 1 zostali pasowani na czytelników. Po wykonaniu kilku zadań i zapoznaniu się z zasadami dbania o książki złożyli uroczyste ślubowanie. W nagrodę otrzymali książki, które mają im pomóc w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Książki ufundował Instytut Książki.  

Od stycznia natomiast ruszy projekt czytelniczy, który w zeszłym roku cieszył się dużym powodzeniem “Książkowe wyzwania”, liczymy, że sporo czytelników weźmie w nim udział. Zapraszamy do czytania! 

 

Skip to content