Czwartek, 15 kwietnia 2021 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Czym zajmuje się elektryk?

Dnia 20 stycznia 2020r. lekcję z zakresu doradztwa zawodowego w kl. VII,  przeprowadził pan mgr inż. Rafał Górecki.  Tata Weroniki zajmuje się wszystkim, co jest związane z elektryką – od projektowania instalacji w biurze projektowym po kierowanie robotami elektrycznymi na konkretnych budowach.

Pan Górecki pokazywał przykładowe projekty instalacji, zdjęcia budynków, w których wykonywał instalacje, narzędzia elektryka, strój kierownika budowy. Opowiadał o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi oraz o tym, jak w Polsce powstaje prąd, nawiązując do źródeł tradycyjnych i odnawialnych.  Zajęcia były niezwykle ciekawe. Uczniowie zadawali wiel e pytań ekspertowi, a na kolejnej lekcji zabawili się w elektryków, budując proste obwody elektryczne.

Klasa VII wraz z wychowawcą serdecznie dziękują panu Rafałowi Góreckiemu za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia!

Joanna Liszkowska

Skip to content