Czwartek, 15 kwietnia 2021 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Jak zdrowo się odżywiać?

23 stycznia uczniowie klasy IIA i IIB gościli panią dietetyk- p. Weronikę Srokę- mamę Tymka i Victorii.

Podczas spotkania dzieci utrwaliły podstawowe zasady zdrowego odżywiania oraz poszerzyły swoją wiedzę w tym zakresie. Pani Weronika przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowia połączoną z przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną. W ciekawy sposób przedstawiła dzieciom najbardziej wartościowe produkty oraz te, które warto wyeliminować ze swojej diety. Zwróciła uwagę na rolę owoców i warzyw w odżywaniu oraz  pokazała dzieciom, do jakich chorób mogą prowadzić  złe nawyki żywieniowe.  Wskazała również, jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma ruch. Świadomość dzieci w zakresie zdrowego żywienia jest duża, dzieci aktywnie brały udział w tym spotkaniu wykazując się obszerną wiedzą. Pani dietetyk przygotowała dla dzieci niespodziankę- poczęstowała wszystkich pysznym ciastem marchewkowym.

Bardzo dziękujemy pani Weronice za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania!

E. Figas, J. Kaczmarek

Skip to content