Czwartek, 15 kwietnia 2021 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Jest nas więcej – przeciwko hejtowi

Rozpoczęliśmy realizowanie programu Fundacji Orange „Jest nas więcej”. Uczniowie klasy VIII sa już po pierwszej lekcji na temat radzenia sobie z hejtem. Symbolem akcji jest pomarańczowa sznurówka, którą można założyć, aby zademonstrować, że jest się przeciwko nienawiści w sieci.

 

Jeśli szukacie informacji o tym, jak poradzić sobie z hejtem gdy jest się świadkiem, ofiarą, a nawet hejterem – wejdźcie na www.jestnaswiecej.pl i przeczytajcie serię porad, które Fundacja Orange przygotowała wspólnie z partnerem kampanii – Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

A jeśli chcecie przekazać idę dalej? Jest kilka sposobów.

  1. Wstaw się za kimś w sieci. Stań w obronie słabszego. Możesz użyć hasztaga akcji: #jestnaswiecej.
  2. Aby pokazać solidarność z ofiarami i sprzeciw wobec hejtu, załóż jedną pomarańczową sznurówkę – symbol ruchu #jestnaswiecej.
  3. Jeśli chcesz, by jeszcze więcej osób zobaczyło Twoje zaangażowanie, umieść zdjęcie buta w sieciach społecznościowych.

Skip to content