Czwartek, 15 kwietnia 2021 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły od 1 września 2020r.

Szanowni Państwo, w załączeniu znajdują się procedury przygotowane przez nas na podstawie wytycznych MEN i GIS. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi. Będą one również omówione w czasie zebrań z rodzicami.

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

Najważniejsze informacje ogólne:

  1. Dzieci wchodzą na boisko bez rodziców. Od 7.30 będzie tam czekał nauczyciel, który wskaże dziecku, dokąd ma się udać. (Uczniowie klas pierwszych mogą we wrześniu zostać odprowadzeni do szatni przez jednego opiekuna noszącego maseczkę zakrywającą usta i nos)
  2. Schodzenie się dzieci do szkoły rozpoczyna się od 7.30 i będzie trwało do godziny 8.00.  Od 7.30 nauczyciele będą już czekali na uczniów w klasach. Dzieci przed wejściem do szkoły zakładają maseczkę i dezynfekują ręce. Maseczkę zdejmujemy w dopiero wchodząc do klasy.
  3. Dzieci nie zmieniają sal lekcyjnych, z wyjątkiem informatyki i WF. W czasie przechodzenia korytarzem i wychodzenia na przerwy dzieci zakładają maseczki. Na dworze i w klasie nie trzeba ich nosić.
  4. Nie będzie dystrybutorów wody – trzeba przynosić swoje napoje.
  5. Nie zabieramy do szkoły zabawek, maskotek, klocków Lego, kart z piłkarzami czy pokemonami itp.
  6. Staramy się przestrzegać zasad utrzymywania dystansu społecznego.

 

Skip to content