Niedziela, 27 listopada 2022 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Sprawozdanie z realizacji programu Ekologiczna Szkoła – projekt „Dlaczego należy chronić zapylacze”?

Udało nam się:

– wykonać i zamontować na drzewach gniazda z trzciny  dla dzikich pszczół murarek

– wykonać i porozrzucać we wsi bomby kwietne z nasionami słonecznika (ziemię, glinę i nasiona otrzymaliśmy od sponsorów, przyjaciół pszczół i naszej szkoły)

– wykonać prezentacje na temat ochrony zapylaczy (W.Witczak)

–  odbył się  cykl lekcji w klasach 4-8 „Dlaczego należy chronić zapylacze?”

– happening w holu głównym szkoły- wystawa z akcesoriami pszczelarskimi;2 gazetki z materiałami jak samemu można chronić zapylacze; rozdawano też uczniom nasiona roślin miododajnych do wysiania w swoim ogrodzie

– udało się też wykonać grę z QR- kodami- plakaty w kształcie pszczół wykonali uczniowie młodsi a starsi ukryli zagadki pod kodami QR o zapylaczach. Dzieci skanowały kody podczas lekcji i odpowiadały na pytania do zagadek. Wykorzystano sprzęt multimedialny z mobilnej pracowni szkolnej

– zajęcia z goglami VR, podczas których uczniowie oglądali model pszczoły murarki 3D i uczyli się jej budowy

– na  świetlicy dzieci grały w grę planszową „Uwolnij pszczółkę” i oglądały prezentację „Dlaczego należy chronić pszczoły?”

– nawiązano współpracę z p. sołtys- powieszono plakat z kodem QR w jej sklepie spożywczym z informacjami dla mieszkańców : jak zostać przyjacielem pszczół oraz że Szkoła uczestniczy w programie Ekologiczna Szkoła

– nawiązano współpracę z Gminną Publiczną Biblioteką, gdzie  powieszono plakat z kodem QR z informacjami dla lokalnych mieszkańców : jak zostać przyjacielem pszczół i , że Szkoła uczestniczy w programie Ekologiczna Szkoła

– na stronie szkoły umieszczono baner o programie Ekologiczna Szkoła

 

Nauczyciel opisał projekt w zadaniach zawartych w 6 modułach.

Joanna Liszkowska

 

Skip to content