Piątek, 26 kwietnia 2024 |

Sukces Juliana

Julian Wiliński z klasy VIII B ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie jest członkiem drużyny, która zdobyła wicemistrzostwo Polski Młodzików we florecie chłopców.

Nasz uczeń od 2016 roku uczęszcza na zajęcia do Klubu Warta Poznań Muszkieterowie. Trenerem jego grupy jest pan Tomasz Skupio, dodatkowo Julian ma lekcje szermiercze z trenerem Leszkiem Jarosławskim, który specjalizuje się w zawodnikach leworęcznych.

Wytężona praca i regularne (3x w tyg.) treningi przynoszą już od kilku lat wspaniałe wyniki. Należy również dodać, że nasz przyszły absolwent jest bardzo dobrym uczniem, wolontariuszem i niezawodnym kolegą.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy pomyślności w nowych wyzwaniach!

Szermierka to sport, w którym bardzo zwraca się uwagę na kulturę osobista i szacunek dla przeciwnika. Przed walką należy przywitać się przywitaniem szermierczym czyli przez odpowiednie figury wykonane bronią, a po walce należy sobie podziękować.