Czwartek, 15 kwietnia 2021 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Witamy wiosnę….. online

22 marca w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę dość nietypowo – online. Uczniowie na lekcji pojawili się w przygotowanych przez siebie strojach w kolorach wiosennych, mile widziane było fantazyjne nakrycie głowy. Młodzież z klas IV-VIII, która wykonała te dwa zadania, otrzymała bonus- zwolnienie z wybranej kartkówki w marcu lub kwietniu. Jak się pewnie domyślacie – sporo osób uzyskało możliwość skorzystania z tej atrakcyjnej nagrody.

18 marca to Dzień Recyklingu- uczniowie obejrzeli więc prezentację oraz film na ten temat. Następnie mogli wykazać się zdobytą wiedzą rozwiązując quizy i zadania dotyczące segregacji. Każda klasa wykonywała też prace recyklingowe ze wskazanych materiałów.

Uczniowie młodszych klas zapoznali się z prezentacją na temat zwiastunów tej cudownej pory roku. Bystrzaki podzieliły się swoimi obserwacjami ze spacerów po Konarzewie. I z całym przekonaniem możemy powiedzieć: Tak, Wiosna już do nas przyszła! W tym dniu były piosenki wiosenne, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli. A ponieważ Wiosna  (inne pory roku też) lubi porządek, dzieci dowiedziały się, co to jest recykling i jak należy prawidłowo segregować śmieci. Po lekcjach wiele dzieci wyruszyło na podwórka, do wiosennych porządków i korzystania z coraz cieplejszych promieni słonecznych.

W holu szkoły na uczniów starszych klas czeka  Pani Wiosna ubrana w kwiaty i motyle, które przygotowali uczniowie klas 1-3. Do szybkiego spotkania w szkole!

 

Na zdjęciu widać wiosenną dekorację w formie pani w długiej sukni.

 

Uczniowie z figurą pani wiosny

 

Uczniowie z figurą pani wiosny

 

Skip to content