Piątek, 26 kwietnia 2024 |

Akcja „Listy dla Ziemi 2021”

Szkoła Podstawowa w Konarzewie z okazji Dnia Ziemi, który miał miejsce 22 kwietnia, przyłączyła się do akcji Fundacji Ekologicznej Arka,„ Listy dla Ziemi”. To już 9 edycja! W tym roku uczniowie klas 4-8 piszą listy wykorzystując wirtualna papeterię w Notesie zajęć w Teams.

Celem akcji jest wzbudzenie refleksji w dzieciach na temat stanu środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie wody, gleby, powietrza, na oszczędzanie zasobów i na OZE (odnawialne źródła energii). Listy mają być skierowane do osób dorosłych, które próbujemy przekonać do zmiany postępowania względem planety lub zwracamy jej uwagę na jakiś problem ekologiczny. Adresat może też być zbiorowy.

Najlepsze prace wezmą udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy list w obronie Ziemi.

Joanna Liszkowska

Zdjęcie przedstawia list napisany przez Kacpra Frąckowiaka