Piątek, 26 kwietnia 2024 |

Biegane dyktando w klasach młodszych

18 lutego w naszej szkole odbyło się biegane dyktando, które zostało zorganizowane z okazji  Dnia Języka Ojczystego. Okazało się, że nauka ortografii wcale nie musi być nudna. Wystarczyło jedynie połączyć ruch z naturalną dziecięcą radością! Zasady bieganego dyktanda były bardzo proste. Uczniowie połączyli się w pary i podzielili między sobą zadania. Uczniowie podzieli się w pary, jedna osoba pełniła funkcje biegacza (musiała podbiec do tekstu dyktanda zawieszonego na drugim końcu sali i jak najwięcej zapamiętać), a druga – pisarza (zapisywała to, co usłyszała od kolegi). Taka metoda powtórzenia treści ortograficznych bardzo spodobała się uczniom. Dyktando zostało „odczarowane” – nie kojarzy się już wyłącznie negatywnie.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IIB i nauczycieli wychowania fizycznego.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IB z wychowawczynią i nauczycielem języka angielskiego.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IIIB w trakcie wykonywania zadań.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IIIB gotowych do zabawy.

Zdjęcie przedstawia nauczycielkę wręczającą dyplom uczennicy z klasy IIIB.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IA ze swoją wychowawczynią.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IA przygotowujących się do zabawy.