Piątek, 26 kwietnia 2024 |

Budowa człowieka oczami najmłodszych

Uczniowie klasy 2a poznali ciało człowieka i poszczególne jego elementy odpowiedzialne za inne czynności życiowe. Dzieci, dzięki goglom VR zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości mogli zobaczyć w wymiarze 3D poszczególne części ciała ludzkiego.  Po takich zajęciach obejrzeli filmik edukacyjny oraz samodzielnie poszukiwali informacji o poszczególnych układach ciała, wykorzystując otrzymane kody QR oraz dostępne tablety.  Poruszona tematyka okazała się być świetną okazją do wspomnienia wrześniowej wycieczki do Torunia, gdzie w Młynie Wiedzy, drugoklasiści mogli w interaktywnej formie zwiększać swój zasób wiadomości. Jako podsumowanie zajęć, dzieci utworzyły plakat człowieka, zaznaczając na nim wszystkie zapamiętane części.

Poniższe zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2a zgłębiających wiedzę o człowieku.