Drzewo Franciszka

4 października 2018 r., w czwartek, koło przyrodnicze Ważka ze Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza w Konarzewie, rozpoczęło swoją działalność.

Zajęcia odbyły się w „dołach”, gdzie znajduje się strefa odpoczynku mieszkańców wsi. Koło bierze udział w II edycji konkursu Drzewo Franciszka organizowanym przez Fundację Zakłady Kórnickie. Polega on na wykonaniu kilku zadań, które mają na celu poszerzyć wiedzę przyrodniczą i ekologiczną dzieci i młodzieży oraz przybliżyć postać patrona ekologów- św. Franciszka z Asyżu. W czwartek, podczas pierwszych zajęć, dzieci przy współpracy z panią Sołtys posadziły przepiękną sadzonkę klonu jesionolistnego obok placu zabaw. Mamy nadzieję, że wyrośnie z niej potężne, zdrowe drzewo, które da mieszkańcom cień w upalne dni i będzie cieszyć oko.