Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole

Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat cyberprzestrzeni i przygotowywali plakaty na temat netykiety i bezpieczeństwa online.

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W tym dniu miliony ludzi na całym świecie jednoczą się pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. Obchody DBI z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, angażując we wspólne działania uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalne społeczności, pedagogów i edukatorów. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.