Dzień Języka Ojczystego – 21 lutego 2023r.

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, dlatego w szkole postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień. Nasi wolontariusze z klas 7 i 8 przygotowali dwa stanowiska, przy których każdy mógł sprawdzić swoją sprawność w posługiwaniu się językiem polskim. Wszyscy chętni zmagali się z zawiłościami frazeologizmów i poznawali czym są homofony. Puzzle, zagadki i zadania utrwalały poprawność językową. Mamy nadzieję, uczniowie zapamiętają różnice miedzy chartem a hartem i krzykiem a kszykiem. Język polski jest piękny!

Zdjęcie przedstawia uczniów, rozwiązujących łamigłówki związane z językiem polskim.