Dzień Języków 2020

W tym tygodniu świętowalismy Dzień Języków obcych. W ramach tego dnia uczniowie klas VIIA, VII B oraz VIII A uczestniczyli w różnych aktywnościach. Każda klasa poznała ciekawostki o konkretnym kraju. Klasa VII a – USA, klasa VII B – Hiszpania, a klasa VIII – Niemcy.  Na początku uczniowie wysłuchali piosenki, która miała na celu pokazać, jak mówi się dzień dobry w różnych językach. Pani Ola przygotowała dla każdej klasy prezentacje z najciekawszymi informacjami o danym kraju. Uczniowie wykonali też plakaty zawierające najważniejsze symbole danego kraju, kilka faktów oraz wizerunek flagi. Pani Marlena zaprezentowała dzieciom ze wszystkich klas ciekawostki związane z nauką języków obcych i różne informacje dotyczące Dnia Języków, a zajęcia zakończyły się quizem.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych dzieci z klas młodszych nauczyły się przywitań w różnych językach, na przykład po francusku, japońsku, hiszpańsku, niemiecku czy portugalsku. Razem ze Świnką Peppą zwiedziliśmy Londyn i poznaliśmy jego zabytki.