Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Dzień Języków 2023

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Szkoła w tym dniu została udekorowana powitaniami w różnych językach. Uczniowie mieli też możliwość zabawy w Językowego Detektywa. Zadanie polegało na odszukaniu słów w pięciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i litewskim, które ukryły się na naszym szkolnym korytarzu oraz odgadnięciu ich znaczenia. Uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane karty. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznych obchodów tego święta.