Piątek, 29 marca 2024 |

Dzień Liczby π w naszej szkole.

Co roku 14 marca prawie na całym świecie obchodzony jest Dzień liczby π – jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych.

Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem brali udział w atrakcjach, jakie przygotowali dla nich nauczyciele matematyki.

Uczniowie klas 5 i 6 poznawali ideę tej fascynującej liczby, zwanej też Ludolfiną, wykonując za pomocą kodowania prace plastyczne pt. „Miasto liczby Pi”. Klasy 7 i 8 rozwiązywały matematyczny Escape Room.

Dodatkową atrakcją i wyzwaniem było dla uczniów ogłoszenie konkursu matematyczno-plastycznego na temat tej wciąż odkrywanej, niewymiernej liczby π. Prace zachwyciły nie tylko różnorodnością form, estetyką ale przede wszystkim dokładnością, precyzją i wysiłkiem włożonym w ich wykonanie.

Matematyczny tydzień zakończył się ogłoszeniem wyników konkursu w I Dzień Wiosny – 21 marca! A wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

A oto lista laureatów:

Kategoria: Portret / przedstawienie liczby π:

I miejsce: Patrycja Berkowska z klasy 7A, Oliwier Baranowski z klasy 5A oraz Franek Jendryca z klasy 5B

II miejsce: Wiktoria Klemens z klasy 7A oraz  Wiktor Wawrzyniak z klasy 4B

Kategoria:  Liczba π w przyrodzie / rebus z liczbą π:

I miejsce: Antoni Szmiel z klasy 5A;

Wyróżnienie za wkład pracy otrzymał Gabriel Wawrzyniak z klasy 2A.

Kategoria: Idea / Koncept liczby π :

I miejsce: Julia Sobkowiak z klasy 4B oraz  Stanisław Mańczak z klasy 8A

II miejsce: Wojciech Rowiński z klasy 4B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !!!

Zdjęcia w galerii przedstawiają prace konkursowe.