Dzień Pierwszaka

W tym roku nauka w szkole dla pierwszej klasy zaczęła się inaczej niż zwykle.

Już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 3 września, nasi nowi uczniowie składali ślubowanie na sztandar szkoły. Wiązało to się z wejściem na scenę, wykonaniem kilku zadań i to wszystko na oczach licznie przybyłej publiczności. Ale dali radę, pierwszy egzamin zaliczony. W nagrodę były dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

12 października wychowawczynie klas pierwszych zorganizowały dla swoich dzielnych uczniów Dzień Pierwszaka. W tym dniu nie było lekcji, tylko wspólne zabawy. Najpierw w sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe, zabawy z piłką i chustą Klanzy. Później nadszedł czas na słodkie ciasta upieczone przez rodziców, śpiewanie piosenek, budowanie z klocków Lego oraz ruch na świeżym powietrzu. Najważniejszym momentem dla dzieci był  prezent od rodziców w postaci kuferka matematycznego. Moc atrakcji sprawił, że wszystkim  żal  było wracać do domu.

Wychowawczynie kl. 1a i 1b