Ekologiczne lekcje

Uczniowie kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie w roku szkolnym 2018/2019 biorą udział w II edycji projektu organizowanego przez SELEKT- EduEko- lekcje o tematyce ekologicznej. Celem projektu  jest edukacja społeczności lokalnej prowadząca do pobudzenia do działań proekologicznych w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

W ramach projektu odbyły się szkolenia koordynatorów reprezentujących szkoły w siedzibie SELEKTU i w Piotrowie Pierwszym, gdzie mieści się siedziba RIPOK. Ich tematem,  były zagadnienia związane z działalnością Związku,  gospodarką odpadami komunalnymi, a przede wszystkim prawidłowa segregacja odpadów komunalnych. Uczniowie natomiast uczestniczyli w lekcji pod tytułem: Czy warto segregować odpady? Dzieci zainteresowały się darmową aplikacją na telefon Eco Harmonogram, która przypomina o terminie odbioru odpadów i jest dostępna na stronie internetowej – tutaj. Ostatnim zadaniem do wykonania dla dzieci, było zaprojektowanie nadruku na torbę ekologiczną, w ramach konkursu pn.: ” Ziemię szanuję, więc odpady segreguję”.