Sobota, 20 kwietnia 2024 |

I b do ferii przygotowała się!

Przygotowania do zimowego odpoczynku trwały bardzo długo. Uczniowie klasy Ib zaklinali zimę, by podczas ferii spadł upragniony śnieg. Wszystko zaczęło się od zimowej piosenki, którą nasi milusińscy potrafią pięknie zaśpiewać wraz z użyciem wszystkich części ciała. Kolejnym etapem były ”ryżowe” zabawy sensoryczne, których efektem stał się „ulepiony” bałwan. Zaklinania zimy nie było końca. Uczniowie, w oczekiwaniu na dalsze zimowe przygody, poznali nazwy ptaków zimujących w Polsce oraz sposoby dokarmiania zwierząt w lesie. Każdy pierwszak miał też okazję namalować farbami zimę, o jakiej marzy. Dzieci nauczyły się zimowych miesięcy, już wiedzą, ile miesięcy ma rok i jaką jego część stanowi zima.

Oczekując na ferie, uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez policję, gdzie przypomnieli sobie oraz utrwalili wiadomości o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas zimowego odpoczynku.

Kulminacyjnym punktem przygotowań była bitwa na śnieżki. Pierwszaki postanowiły wykorzystać samodzielnie wykonane (podczas zajęć o emocjach) papierowe kulki do bezpiecznej zabawy. Pozytywnych emocji było tak dużo, że w zabawie, oprócz wychowawcy, udział wzięła przechodząca obok Pani Dyrektor, którą najwyraźniej też poniosła tęsknota za śniegiem.

Wszyscy bawili się świetnie!

Nasze dzieci bardzo dobrze wiedzą, jak bezpiecznie spędzić ferie, dlatego życzymy wszystkim BEZPIECZNEJ I MIEJMY NADZIEJĘ ŚNIEŻNEJ ZABAWY.

Do zobaczenia po feriach!

Kamila Kurasz