Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Innowacja „Zakodowane wartości”

Od listopada klasy trzecie rozpoczęły realizację  innowacji pedagogicznej „Zakodowane wartości”-  w ramach realizacji ścieżki „W poszukiwaniu wartości” ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Innowacja ta jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u uczniów systemu wartości oraz uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Uczniowie będą pracować w oparciu o następujące wartości: uczciwość, szacunek i tolerancja, współpraca, empatia, odpowiedzialność, mądrość, pomoc.

Joanna Kaczmarek, Ewa Figas