Sobota, 20 kwietnia 2024 |

Nie tylko dzieciaki kochają alpaki!

Zdjęcie przedstawia brązową alpakę.

O tym, że nie tylko dzieciaki kochają alpaki przekonali się uczniowie klasy 2a oraz 3b. Pewnego słonecznego dzionka, wychowankowie p. Kamili i p. Ani wyruszyli na rajd pieszy, który był zaplanowany jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Kto by pomyślał, że to będzie jeden z najszczęśliwszych dni…

Do pokonania była ok. 5 km trasa, która mijała na wspólnym śpiewie, opowieściach, ale też poznawaniu warstw lasu.

W miejscu docelowym, na uczestników pieszego rajdu czekały alpaki – cudowne miękkie, puchate zwierzaki.  O tym, że są spragnione dzieci, uczniowie przekonali się po przekroczeniu furtki Alpakowego Przylesia. Niemalże wszystkie przybiegły do uczniów, którzy karmili je przygotowanymi przysmakami.

Dzień w alpakowej zagrodzie minął też na świetnej zabawie, gdzie każdy znalazł swoje miejsce na placu zabaw.

Mimo upływającego czasu od wyprawy, nasi najmłodsi podopieczni żyją wspomnieniami tego jakże aktywnego dzionka.

Zdjęcie przedstawia uczniów karmiących alpaki.
Zdjęcie przedstawia uczniów i alpaki podczas powitania.
Zdjęcie przedstawia uczniów idących do Alpakowego Przylesia.
Zdjęcie przedstawia ucznia przytulającego alpakę.
Zdjęcie przedstawia uczniów na dmuchanej zjeżdżalni.