Sobota, 27 kwietnia 2024 |

Niezwykła przygoda w podziemiach Kopalni Soli w Kłodawie

W marcu uczniowie klas 2b, 3a i 3b wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę, której celem było zwiedzenie kopalni soli. Kopalnia soli w Kłodawie  to najmłodsza kopalnia bo powstała w latach 50-tych XX wieku.

To głównie z odwiedzonej przez naszych uczniów kopalni, pochodzi sól jadalna oraz drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton. Naturalna sól  kamienna o barwie białej oraz unikalnej różowej powstała ponad 200 mln lat wstecz z odparowania mórz i oceanów.

Niezwykłym przeżyciem dla uczestników okazał się zjazd do podziemnych korytarzy cały czas czynnej kopalni na 600 metrów pod ziemią. W podziemiach uczniowie przeszli wyrobiskami korytarzowymi  do podziemnej kaplicy św. Kingi, będącej opiekunką górników solnych. Dla zwiedzających była możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

Wszyscy wrócili przekonani, że przygoda na długo pozostanie w ich pamięci.

Zdjęcie przedstawia podziemie kopalni z taborem maszynowym
Na zdjęciu znajdują się uczestnicy wycieczki.
Zdjęcie przedstawia Kaplicę Św. Kingi
Na zdjęciu znajdują się uczestnicy wycieczki w podziemiach kopalni.