Czwartek, 28 marca 2024 |

Od Bałtyku, aż do Tatr – NIEPODLEGŁA OD 100 LAT!

26 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konarzewie odbyły się już po raz dziesiąty Międzyszkolne Warsztaty Origami.

Nasz skromny jubileusz zbiegł się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i dlatego, chcąc uczcić tę ważną rocznicę, całe warsztaty były poświęcone tej tematyce.

Pierwsza część była biało- czerwona. Każdy uczestnik wykonał godło naszego kraju oraz rozetkę wg własnego pomysłu. Później  w grupach wyznaczaliśmy kółkami, oczywiście białymi i czerwonymi, granice Polski. Dalej już było kolorowo. Zielone lasy, niebieskie jeziora, rzeki, morze, wysokie góry oraz żubry, bociany a nawet smoki, syrenki i koziołki. Wszystko to, co kojarzy nam się z naszą Ojczyzną. Naszej zabawie towarzyszył wysyp pomysłów „ co jeszcze zrobimy”, „a może…?”. I pomyśleć, że zaginanie kół na różne sposoby daje tyle radości i satysfakcji.

Powstały kolorowe mapy Polski z najważniejszymi symbolami naszego kraju. A i wiedza o Ojczyźnie jest teraz u pierwszoklasistów obszerniejsza. Tak jak potrafiliśmy, my uczniowie szkoły w Konarzewie wraz z naszymi rówieśnikami z Dąbrowy i Dopiewca oraz wesołą grupą z Promyka w Konarzewie wraz z ich opiekunami, uczciliśmy 100- lecie Niepodległości.

Specjalne podziękowania kierujemy do właścicieli piekarni w Dopiewie pp. Nowaczyków, którzy ZAWSZE fundują nam słodki poczęstunek. Tak było i tym razem – dziękujemy!

Organizatorki

Ewa Figas i Joanna Kaczmarek