„Pan Tadeusz” w innej odsłonie

„Jak Wojski grał na rogu, a jak teraz brzmią sygnały myśliwskie na sygnałówce ? „Jakie tradycje łowieckie opisane w epopei są nadal pielęgnowane?”, „Czy nadal poluje tylko „szlachta”? Kto upolował niedźwiedzia? Jakie słowa używane przez Mickiewicza funkcjonują do teraz w języku łowieckim ?  Na kogo polowała Telimena?

Myśliwe (Diany) z @ZO PZL w Lesznie – Daniela Sierota-Sołtruk oraz Anna Jędroszkowiak z Dianą z Polskiego Związku Łowieckiego – Zarządu Okręgowego w Poznaniu Anną Bresińską, zorganizowały dla uczniów klasy 7 i 8 nowatorskie lekcje języka polskiego. Młodzież poznawała fragmenty Pana Tadeusza w odniesieniu do współczesnego łowiectwa.

Bardzo dziękujemy za ciekawe i przeprowadzone z ogromnym zaangażowaniem spotkanie! Zapraszamy ponownie!

Zdjęcia przedstawiają wspomnienia z zajęć. Pokazane na nich są panie prowadzące, rekwizyty, którymi się posługiwały oraz uczniowie, biorący udział w zadaniach.