Czwartek, 18 kwietnia 2024 |

Pasowanie na czytelnika

W lutym nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Najmłodsi uczniowie odbyli małą podróż po bibliotece, dowiedzieli się, jaki jest rozkład księgozbioru, a także na czym polega praca bibliotekarza. Następnie wysłuchali listu od Królowej Książek, która przekazała dzieciom bardzo ważne informacje na temat zasad wypożyczania i dbania o książki. Pierwszaki świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek. Potem dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane pięknym, wielkim piórem. Młodzi czytelnicy ruszyli do półek z książkami, by wybrać sobie pierwszą książkę do przeczytania ze szkolnej biblioteki. Na koniec każdy otrzymał upominek – książkę. Dziękujemy bardzo!

Zdjęcie przedstawia panią bibliotekarkę oraz grupę uczniów stojących koło biblioteki, trzymających książki.

Zdjęcie przedstawia panią bibliotekarkę w czasie pasowania dzieci na czytelników.

Zdjęcie przedstawia panią bibliotekarkę wyjaśniającą siedzącym dzieciom zasady wypożyczania ksiażek.