Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Pieczenie pierników w IIIB

Grudzień nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. 15 grudnia, w sali nr 3 odbyło się wielkie pieczenie pierników i ciastek korzennych. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali piękne pierniczki. Wałkowali ciasto, wycinali je foremkami i dekorowali, mierzyli czas pieczenia. Powstały niesamowite ciasteczka w najróżniejszych kształtach. Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu (lub nawet w trakcie) znaczna część wypieków zniknęła w nieznanych okolicznościach. Pozostałe zostaną przekazane dla seniorów z Domu Opieki na Strzeszynie w Poznaniu. Te pierniczki zostały wykonane z niezwykłą starannością, a dzięki pomocy pani Anny Boczyło, mamy Majki, jest ich o wiele więcej.

Zdjęcia w galerii przedstawiają uczniów w czasie pieczenia pierników.